Farba košele dovedie zaujať a mnohé o Vás vypovedať

Prvý dojem z košele udáva farba jej látky

Prvý dojem z košele udáva farba jej látky

Strih košele, kvalita materiálu a ušitie, tvar goliera a manžety nie sú na prvý pohľad pre vnímanie Vašej košele tak rozhodujúce ako farba košele. Významným faktorom líbivosti košele je ďalej celkové farebné zladenie košele s ostatným časťami oblečenia, typom Vašej pleti a farbe vlasov.

Najpredávanejšie biele košele s dlhým rukávom

Čisto biela spoločenská košeľa je univerzálnym oblečením pre mužov v každom veku. Je vhodná pre všetky spoločenské príležitosti, k pánskym oblekom, nohaviciam i džínsom. Biela košeľa sprevádza muža vo všedný deň v zamestnaní aj v slávnostny deň, na ktorý sa nezabúda. Jednofarebná biela košeľa sa dobre farebne kombinuje s ostatným oblečením a doplnkami. Biele košele sú vôbec najpredávanejším typom pánskych košieľ.

Modré košele a ostatné farby

Alternatívou k bielym košeliam sú svetlo modré košele. Modrá je farbou businessu a modrá košeľa sa hodí do oblekov v štýle Business formal. Modré košele so vzorom a farebnými kontrastmi sa uplatnia v modernom štýle Smart Casual a Casual. Modrá košeľa je druhou najpredávanejšou farbou pánskych košieľ.

K obľúbeným farbám košieľ ďalej patrí fialová - tá sa najviac páči ženám. Ružová farba nájde uplatnenie v jednofarebných spoločenských košeliach aj ako doplnková farba k modrým a bielym košeliam. K výrazným a neprehliadnuteľným košeliam patrí červené košele, väčšinou spoločne s ďalšou pastelovou farbou alebo jemným červeným vzorom na bielom podklade. Pastelové farby sa uplatní vo vzore zvislého prúžku alebo kára na bielom podklade.

Jednofarebné sýte pastelové košele sa hodí na večerné hodinu - na firemné večierky a párty. Tmavé farby sú elegantné. Čierna jednofarebná košeľa vyzerá veľmi luxusne a tajomne.

Košele a doplnky zotriedené podľa farieb

 • Biela košeľa

  Biela košeľa je najviac spoločenská a univerzálna. Biela košeľa s dlhým rukávom je základom šatníka každého muža.

 • Červená a bordová košeľa s doplnkami

  Červená košele je neprehliadnuteľná. Pre spoločenské udalosti voľte tlmené odtiene červenej. Obľúbené sú bordové košele s dlhým rukávom.

 • Modrá košeľa s doplnkami

  Modrá košeľa s dlhým rukávom je praktickou alternatívou k bielej košeli. Modrá košeľa ladí k pánskym oblekom a kravatám. Modrá košeľa môže byť kockovaná alebo s prúžkom.

 • Růžová košeľa

  Ružová košeľa je znakom moderného muža. Ružová košeľa s dlhým rukávom perfektne ladí k pánskym oblekom a kravatám. Ružová košeľa SmartMen je v ponuke v mnohých odtieňoch od jemnej lososovej až po staro ružovú.

 • Hnedá košeľa a doplnky

  Hnedá košeľa je štýlovým doplnkom pre Casual a Business Casual dress code. Hnedé košele s dlhým rukávom sa hodí k pánskym nohaviciam a športovému saku.

 • Košeľa na svadbu

  Smotanová, Champagne, krémová sú najobľúbenejšími pánskymi košeľami pre ženícha, svedka a svadobných hostí. Jemná alternatíva k čisto bielym košeliam.

Ako zistiť veľkosť košele

K NÁVODU

Prihlásenie

K ukladaniu nastavení a správnemu fungovaniu využívame súbory cookies. Používaním stránok s ich používaním súhlasíte. Viac info o cookies v tomto odkaze.