Dlhý rukáv pánskej košele SmartMen reprezentuje kvalitné košele aj Vás

Pánska košeľa dlhý rukáv pre spoločenské košele aj košele pre voľný čas

Pánske spoločenské košele s dlhym rukávom

Pánske košele dlhý rukáv sú podľa kódexu odievania jedinou prijateľnou variantou pánskej spoločenskej košele. Krátky rukáv pánskej košele nie je podľa etikety spoločenského oblečenia odporúčaný. Etiketa vyžaduje nosiť pánske košele s dlhým rukávom aj v letných dňoch a vždy pod pánske sako.

Aká je správna dľžka rukáva pánskej košele?

Akákoľvek manžeta rukáva pánskej košele - jednoduchá na okrúhly gombík alebo dvojitá na manžetové gombíky by mala pri voľne spustenej paži končiť tesne nad kľbom koreňa palca. Dľžka rukáva košele na mieru sa u krajčíra meri pri pokrčenej paži v lakti a manžeta tak má končiť u zápästia. Dlhý rukáv pánskej košele ideálne vystupuje pod rukávom pánskeho saka o cca. 2 cm.

Šírka rukáva košele SmartMen v strihu Slim fit a Regular fit

Šírka rukáva košele SmartMen je do istej miery daná typom manžety pánskej košele a najmä požadovaným strihom - Slim fit a Regular fit. Rukáv košele Regular fit je voľnejšie už od prieramku. Slim fit košele majú prieramky aj rukávy zúžené tak, aby tesnejšie obopínali ramená a bicepsy.

Na SmartMen.sk nájdete pánske spoločenské košele Business a Casual výhradne s dlhým rukávom. Aktuálne sme rozšírili kolekciu pánskych košieľ o košele s predľženým rukávom v strihu Slim Fit pre vysoké atletickej postavy. Na SmartMen.sk nenájdete košele s krátkym rukávom.

Ako si elegantne vyhrnúť dlhý rukáv košele?

Z praktických dôvodov je vhodné vyhrnúť rukáv pri fyzickej činnosti a následne pri umývaní rúk. Vyhrnutím rukáva sa ochladíme v letných dňoch. Dlhý rukáv košele rýchlo vyhrnieme postupným prekladaním rukáva na šírku manžety. Štýlovo vyhrnieme dlhý rukáv s pomocou druhej osoby. Manžetu ohnite späť a ťahajte nad lakeť o dve až tri dľžky manžety. Od spodu potom ohyb ďalej vyhrňajte, až prekryjete manžetu na úrovni bicepsu. Ak máte vnútornú manžetu rukáva v kontrastnej látke, môžete ju nechať vyčnievať dva až tri centimetre. Uistite sa, že vyhrnutá manžeta pevne obopína biceps a látka rukáva sa nakrči pri rameni. Štíhlym mužom pridá ohrnutá manžeta na obvode bicepsu a vyzerajú tak atraktívnejšie.

Pánske košele SmartMen s dlhým rukávom:

  • Doprava zdarma na všetky objednávky od €60
  • Množstevné zľavy 20% ihneď pri každom nákupe
  • Odstúpenie a výmena vždy zadarmo cez Zásielkovňa.sk
  • Zľava na hodvábnu kravatu ku každej košeli ETERNA
  • Pre firemný dress code vzorky na vyskúšanie veľkostí zapožičiame zadarmo
  • Predchádzajúca
  • Ďalší
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

K ukladaniu nastavení a správnemu fungovaniu využívame súbory cookies. Používaním stránok s ich používaním súhlasíte. Viac info o cookies v tomto odkaze.