Prúžok na košeli pod lupou

Prúžky sú obľúbenou alternatívou k jednofarebným košeliam v štýle Business. Na rozdiel od väčšiny károvaných vzorov možno nosiť prúžky do oblekov. Majte na pamäti, že čím širší prúžok, tým viac je košeľa Casual. Prúžky, pretože sú na košeliach smerované vždy zvisle na rozdiel od polo košeli, opticky zoštíhľujú postavu. Tenké prúžky uberú viac kíl než široké prúžky. Pozrime sa bližšie na najčastejšie typy prúžkov na pánskych košeliach.

Prúžok na košeli pod lupou

Prúžok na košeli pod lupou. Aké štýly prúžkov sa hodí?

Široký prúžik na košeli.Najširšie a najvýraznejšie farebné prúžky vhodné pre pánske košele dosahujú sily cez 0,5cm. Používajú sa pre Casual a Business Casual oblečenie. Biely podkladový prúžok býva rovnako široký, alebo len o jednotky milimetrov užší pre vyniknutie pastelové farby dominantného prúžku.

Modrý prúžok na košeli.Svetlo modrý prúžok košeleAk obrátime pomer bieleho a farebného prúžku a tento stenčíme, dostaneme atraktívnu business košeľu. Biely podklad presvetlí kontrastný prúžok o šírke okolo 3 mm. Tieto košele možno nosiť do pánskych oblekov a kombinovať s kravatami.

Úzke prúžky o sile nie viac ako 3 mm, ktoré sú do seba rovnomerne vzdialené, sú typickým znakom business košeli. Používajú sa svetlé farby, najviac modrá, ktorá je dnes farbou biznisu.

Tenký prúžik na košeli.Vínová látka na košele pre pánovFialová linka na košeli pre mužovNajtenší prúžky do 2 mm pri letmom pohľade na látku splývajú. Zmyslom tenkých prúžkov je presvetliť celkový dojem z košele. Košele sa podobajú jednofarebným košeliam.

Ľudský mozog vníma košeľu ako celok a nie je schopný od seba jednotlivé prúžky oddeliť. Dojem z látky sa môže líšiť použitím rôznej šírky kontrastného prúžku na bielom podklade. V jednom prípade je možné košeľu presvetliť, inú priblížiť jednoliatej farbe.

Růžovo modrý průžik na košeli.Modrý a červený prúžik na košeli.Čo sa týka počtu farieb, kombinujú sa najviac dve farby na bielom podklade. Možno kombinovať rôznu hrúbku linky o sile vlasu po masívnej prúžok. Jedna farba je vždy dominantnou. Druhá farba dokresľuje požadovaný efekt. Napríklad vlasovú červenú linku možno docieliť dojmu ružového prúžku, ktorý perfektne ladí k modrej.

Citlivo možné kombinovať kontrast v podobe kára a prúžku. Zmenou v smere tkania možno vytvoriť dojem kocky púhym odleskom svetla. Tenkou pretkanou linkou vo zvislom smere možno rafinovane podkresliť výslednú farbu. Na obrázku sa biela látka zmení v ľahko lososovú, ktorá navyše mení farbu podľa dopadu paprskov slnka.

Výber štýlov liniek a prúžkov na košeliach je široký. Vždy dajte na celkový dojem a vyberajte košele podľa Vášho pocitu a emócií.

Prečo ľudia nakupujú na SmartMen.sk:

Výmena do konca Januára 2018

Kvalitné látky na košele

Vysoká úroveň spracovania

Moderný strih Slim Fit

Eshop výrobca košieľ

Košele vyrobené v Česku

Všetko skladom v eshope

Doprava zdarma od €60

Voňavý darček ku každému nákupu

Zľava €4 na košele s kravatou

Darček zadarmo od €80

Zľava na všetko 10 % od €100

Výpredaj - Zľava 50 %!

Odstúpenie 30 dní

Platba kartou

Výdajné miesta v každom meste

My šijeme košele

Jedinečné manžetové gombíky

Naslúchame našim zákazníkom

Možnosť balenia košele ako darček

Zasielame do celého sveta

Firemné košele a blúzky s logom na zákazku

Stále rozširujeme ponuku košieľ

 

Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie