Swarovski kryštály

Swarovski kryštály sa používajú v šperkárstve. Vysoká kvalita brusu Swarovski kryštálov zaisťuje odlesk aj za horších svetelných podmienok. Swarovski kryštály s AB efektom mení farby odlesku v širokom farebnom spektre. Dámske aj pánske šperky.

Swarovski kryštály

Dva druhy krištáľov

Kryštály delíme na dva základné druhy a to na prírodné a priemyselné. Prírodnému krištáľu sa tiež niekedy hovorí horský. Je to bezfarebný minerál, ktorý sa vyznačuje vysokou tvrdosťou. Priemyselný krištáľ sa vyrába zo skla. Nebolo ľahké docieliť to, aby sa priemyselný krištáľ podobal prírodnému. Práve zakladateľ spoločnosti Swarovski pán Daniel Swarovski sa zaslúžil o vývoj technológie vedúce k žiarivému, priezračnému krištáľu a navyše veľmi tvrdému, pretože len tvrdý krištáľ je vhodný na brúsenie. Dnes sa priemyselný krištáľ používa častejšie ako prírodný.

Swarovski kryštály

Síce viac výrobcov sa pokúša o dokonalý krištáľ, ale značka Swarovski stále vyniká a má najkvalitnejšie a najžiadanejšie kryštály. Za tým stojí samozrejme dlhá a tvrdá práca mnohých ľudí a investície do nového vývoja. V súčasnej dobe má firma Swarovski asi 17 tisíc zamestnancov v 40 krajinách sveta, z toho asi 600 zamestnancov pracuje vo výskume a vývoji.

Swarovski si tají svoje know how a chváli sa výnimočným leskom a mnohými variantmi kvalitného brusu svojich krištáľov. Vysoký lesk šperkov Swarovski je spôsobený chemickým náterom xilion, vďaka ktorému sú šperky žiarivo lesklé na svetle a lesknú sa aj v horších svetelných podmienkach. Swarovski kryštály sú vo svete všeobecne známe kvalitou rezu a výbrusu. Hrany faziet (plôšok) sa stretávajú presne v jednom bode, rovnako tak hrany vnútri krištáľu.

Swarovski kryštály s AB efektom

V roku 1956 predstavil Swarovski v spolupráci s ďalšími firmami (napríklad Christian Dior) novú technológiu Aurora Borealis. Ide o povrchovú úpravu tzv AB efekt, ktorý vytvára rôzne farebné odlesky a mení farby krištáľu. Môžete si to jednoducho predstaviť na rozdiele u čisto bieleho krištáľu. Biely krištáľ bez AB efektu je priezračný. Biely krištáľ s AB efektom má farebné odlesky podľa toho, ako krištáľ natočíte a aké svetlo naň dopadá.

Swarovski šperky

Záujem o krištáľ je obrovský. Krištáľ sa používa v najrôznejších odvetviach. Dizajnéri využívajú krištáľ pri výrobe látok, svietidiel a ako materiál do interiérov. Najvýznamnejšou je predsa len jeho použitie v šperkárstve. Dámske šperky Swarovski sa vybaví každému, ale aj pánske doplnky môžu obsahovať kryštály Swarovski ELEMENTS. Obľúbené sú najmä manžetové gombíky Swarovski, ďalej spony na kravaty, náramkové hodinky.

Prečo ľudia nakupujú na SmartMen.sk:

Výmena do konca Januára 2018

Kvalitné látky na košele

Vysoká úroveň spracovania

Moderný strih Slim Fit

Eshop výrobca košieľ

Košele vyrobené v Česku

Všetko skladom v eshope

Doprava zdarma od €60

Voňavý darček ku každému nákupu

Zľava €4 na košele s kravatou

Darček zadarmo od €80

Zľava na všetko 10 % od €100

Výpredaj - Zľava 50 %!

Odstúpenie 30 dní

Platba kartou

Výdajné miesta v každom meste

My šijeme košele

Jedinečné manžetové gombíky

Naslúchame našim zákazníkom

Možnosť balenia košele ako darček

Zasielame do celého sveta

Firemné košele a blúzky s logom na zákazku

Stále rozširujeme ponuku košieľ

 

Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie