Najprehľadnejšie návod pre veľkosť a strih košele ETERNA

Ako si vybrať zo strihu Super slim, Slim fit, Modern fit a Comfort fit

Nemecká značka kvalitných nežehlivých košieľ ETERNA ponúka celkom štyri typy strihov a päť dĺžok rukávov vrátane extra predĺženého rukáva. Ako si vybrať perfektne padnúcu košeľu pre každý typ postavy?

Je to len niekoľko rokov naspäť, kedy si zákazníci vyberali iba z dvoch strihov - rovného regular fit strihu, ktorý sa nazával "Black line", teraz Comfort Fit a mierne priliehavého strihu slim fit predtým nazývanom "Red line", teraz Modern Fit. Aktuálna kolekcia nežehlivých košieľ ETERNA ponúka štyri strihy: Super Slim, Slim Fit, Modern Fit a Comfort Fit. Pomôžeme Vám si vybrať ten správny strih.

ETERNA Super Slim

ETERNA Super Slim fit pánská košileRada vypasovaných košieľ Super Slim je ponúkaná od r.2016 pre veľmi štíhle a drobné mužske postavy. Najčastejšími zákazníkmi sú dospievajúci a mladí vo veku od 15tich do 25 rokov. Kto má rád košeľu tesne obopínajúcu telo i paže, bude si vyberať medzi Super Slim a Slim Fit.

Obvod goliera v cm, ktorý udáva veľkosť košele, začína u ETERNA Super Slim na čísle 36 a končí pri golieri 44. Rozdiel dĺžok košele v prieramku / okolo hrudníka a v páse činí 18 - 21 cm. Výrobca predpokladá skôr vyššie postavy a tomu zodpovedá štandardná dĺžka dlhého rukáva 67 cm. V tejto rade nie je v ponuke žiadny predĺžený rukáv ani krátky rukáv.

ETERNA Slim Fit

ETERNA Slim Fit střih pánská košile

Strih Slim Fit bol naposledy upravený v r.2017 pre štíhle atletické postavy. Predpokladá sa vyspelejšia muskulatúra v oblasti ramien a chrbta než u ETERNA Super Slim. Košeľa príjemne obopína telo i paže a dopraje komfort pri celodennom nosení. Zákazník si vyberá od veľkosti goliera 37 po 46. Obvod košele cez hrudník je zhodný so strihom Super Slim, ale v páse je ponúkaný väčší komfort. Rozdiel v obvode hrudníka a v páse činí už len 10 - 12 cm (vs. 18 - 21 cm Super Slim).

Štandardná dĺžka dlhého rukáva je 67 cm (zhodne ako Super Slim). V kolekcii existuje širší výber látok a typov golierov ale aj dĺžok rukáva. Predĺžený rukáv 72 cm je doplnený predĺženou dĺžkou celej košele z 80 cm na 90 cm. Je možné objednať tiež Slim Fit košele s krátkym rukávom.

Slim Fit strih volia skôr mladšie generácie mužov športovo-atletických postáv. Predpokladá sa skôr vyšší vzrast okolo 180 cm a nad 190 cm s voľbou predĺženej košele.

ETERNA Modern Fit

ETERNA Modern Fit střih pánské košile

Najpredávanejšie strih košieľ ETERNA pre mužov predstavuje moderný mierne zúžený vzhľad a komfortné nosenie do obleku aj v štýle smart casual. Na výber veľkosti goliera od 37 cm po 48 cm uspokojí väčšinu populácie. Širší obvod cez hrudník ako Slim Fit a rozdiel v obvode pása a hrudníka príjemných 8 - 10 cm.

Štandardná dĺžka rukáva 65 cm vyhovuje väčšine konfekčných postáv, tj. mužom s výškou +/- 180 cm. Menšie postavy poteší skrátená dĺžka rukávu na 59 cm. Vyššie postavy ocenia predĺžený rukáv 68 cm a extra predĺžený rukáv 72 cm. V letných kolekciách ETERNA Modern Fit tiež casual košele s krátkym rukávom.

V tejto rade nájde zákazník najširší výber látok, druhov goliera a manžiet. Najširší výber štýlov košele od luxusných spoločenských košeľou do oblekov po smart casual košele nosených voľne cez nohavice.

Rad predtým známy pod názvom ETERNA Redline.

ETERNA Comfort Fit

ETERNA Comfort Fit střih pánské košileMierne projmutý strih pri veľkostiach do 43 cm a ďalej rovný strih až do veľkosti 54 cm. Najväčšia veľkosť zodpovedá číslovaniu 6XL. K štandardnej dĺžke rukáva 65 cm je možné zvoliť predĺžený rukáv 68 cm a dvakrát predĺžený rukáv 72 cm (zhodne s Modern Fit). S predĺženou dĺžkou rukáva ide ruka v ruke predĺžená dĺžka tela košele.

Rad predtým známy pod názvom ETERNA Blackline.

Prehľad strihov a veľkostných tabuliek pánskej košele ETERNA

Detailní přehled rozměrů a střihů pro košile ETERNA v eshopu SmartMen.cz

  • Doprava zdarma na všetky objednávky od €60
  • Množstevné zľavy 20% ihneď pri každom nákupe
  • Odstúpenie a výmena vždy zadarmo cez Zásielkovňa.sk
  • Zľava na hodvábnu kravatu ku každej košeli ETERNA
  • Pre firemný dress code vzorky na vyskúšanie veľkostí zapožičiame zadarmo
  • Predchádzajúca
  • Ďalší
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

K ukladaniu nastavení a správnemu fungovaniu využívame súbory cookies. Používaním stránok s ich používaním súhlasíte. Viac info o cookies v tomto odkaze.