Štýlová Button-down košeľa je nápaditá a praktická

7 položiek

Voľnočasové Casual Button-down košele nezapíname až ku krku a prvý gombík nechávame rozopnutý pre väčšie pohodlie. Button-down košele nosíme k športovým sakám aj džínsom.

Jedinečná Casual košeľa s dlhým rukávom

Pánska košeľa s propínacími gombíky na golieri - anglicky Button-down má jeden pár gombíkov uchytávajúcich špičky golierov k náprsenke košele. Button-down golier je mäkký bez vysúvacích výstuží, anglicky soft collar. Golier Button-down tak príjemne obopína krk a košeľa, ktorá nie je zapnutá na poslednú golier, nie je príliš rozopínana.

Made in England? Alebo America?

Button-down goliere boli podľa dostupných údajov prvý krát predstavené v r.1896 v Anglicku na dresoch hráčov pola pre uchytenie vlajúcich golierov polo tričiek, anglicky polo shirt. Avšak môže ísť len o vymyslenú historku s cieľom uprieť Američanom tento príspevok k pánskej móde.

V USA sa stretneme s Button-down goliermi pri formálnom štýle obliekania s kravatou a oblekom.

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

K ukladaniu nastavení a správnemu fungovaniu využívame súbory cookies. Používaním stránok s ich používaním súhlasíte. Viac info o cookies v tomto odkaze.