Späť

Ako sa obliecť na pracovný pohovor

Počet prezretí: 1524

Aké oblečenie na pracovný pohovor? Na pracovný pohovor v pánskom obleku, košeli a kravate. Biela košeľa a červená kravata sú osvedčenou kombináciou pre uchádzačov o voľné pracovné miesta. Pracovný pohovor - na oblečení záleží.

Ako sa obliecť na pracovný pohovor

Zanechajte sebavedomý a profesionálny dojem

Po skončení pracovného pohovoru chcete, aby si Vás budúci zamestnávateľ zapamätal. V pozitívnom slova zmysle. Prvý dojem je rozhodujúci. Sebavedomé a profesionálne vystupovanie je základom úspechu. Rôzne pracovné pozície vyžadujú odlišný štýl obliekania. Na pracovný pohovor sa ale oblečte vždy formálne. Dávate tak najavo, že o voľné pracovné miesto naozaj stojíte.

Oblečte si teda tmavý oblek, napríklad tmavo modrý pánsky oblek. Kožený opasok o stupeň tmavší ako oblek a zhodnú farbu topánok na šnúrky. Ponožky vo farbe pánskych nohavíc. Voľnosť výberu máte teda len v pánskej košeli a kravate.

Akú košeľu na pracovný pohovor

Golier pánskej košele voľte klasický úzky, prípadne široký. Golier košele s zapínaním na gombíky (angl. button-down) rozhodne nie - je považovaný za neformálny. Na pohovor si tiež neberte luxusnú pánsky košeľu na manžetové gombíky - s francúzskou manžetou. Pre túto príležitosť sa jedná o príliš formálne oblečenie.

Čo sa týka farieb, tak vhodnou kombináciou je čisto biela košeľa a červená kravata. Biela pánska košeľa je konzervatívna a červená kravata upúta pozornosť. Táto kombinácia je celkovo neutrálna a spoľahlivá. Ak sa chcete odlíšiť od ostatných uchádzačov, zvoľte jemný svetlo modrý prúžok pánskej košele a tmavú kravatu. Pri pohľade na vyleštené topánky sa neprestávajte sympaticky usmievať. Pomáha to. Veľa šťastia!

Zľavový kupón na €4 v eshope SmartMen.sk

Diskusia

(0 komentárov)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

K ukladaniu nastavení a správnemu fungovaniu využívame súbory cookies. Používaním stránok s ich používaním súhlasíte. Viac info o cookies v tomto odkaze.