Ako sa obliecť na pracovný pohovor

Na pracovný pohovor v pánskom obleku, košeli a kravate. Aké oblečenie na pracovný pohovor? Biela košeľa a červená kravata sú osvedčenou kombináciou pre uchádzačov o voľné pracovné miesta. Pracovný pohovor - na oblečení záleží.

Ako sa obliecť na pracovný pohovor

Po skončení pracovného pohovoru chcete, aby si Vás budúci zamestnávateľ zapamätal. V pozitívnom slova zmysle. Prvý dojem je rozhodujúci. Sebavedomé a profesionálne vystupovanie je základom úspechu. Rôzne pracovné pozície vyžadujú odlišný štýl obliekania. Na pracovný pohovor sa ale oblečte vždy formálne. Dávate tak najavo, že o voľné pracovné miesto naozaj stojíte.

Oblečte si teda tmavý oblek, napríklad tmavo modrý pánsky oblek. Kožený opasok o stupeň tmavší ako oblek a zhodnú farbu topánok na šnúrky. Ponožky vo farbe pánskych nohavíc. Voľnosť výberu máte teda len v pánskej košeli a kravate.

Golier pánskej košele voľte klasický úzky, prípadne široký. Golier košele s zapínaním na gombíky (angl. button-down) rozhodne nie - je považovaný za neformálny. Na pohovor si tiež neberte luxusnú pánsky košeľu na manžetové gombíky - s francúzskou manžetou. Pre túto príležitosť sa jedná o príliš formálne oblečenie.

Čo sa týka farieb, tak vhodnou kombináciou je čisto biela košeľa a červená kravata. Biela pánska košeľa je konzervatívna a červená kravata upúta pozornosť. Táto kombinácia je celkovo neutrálna a spoľahlivá. Ak sa chcete odlíšiť od ostatných uchádzačov, zvoľte jemný svetlo modrý prúžok pánskej košele a tmavú kravatu. Pri pohľade na vyleštené topánky sa neprestávajte sympaticky usmievať. Pomáha to. Veľa šťastia!

Zľavový kupón na €4 v eshope SmartMen.sk

Prečo ľudia nakupujú na SmartMen.sk:

Výmena do konca Januára 2018

Kvalitné látky na košele

Vysoká úroveň spracovania

Moderný strih Slim Fit

Eshop výrobca košieľ

Košele vyrobené v Česku

Všetko skladom v eshope

Doprava zdarma od €60

Voňavý darček ku každému nákupu

Darček zadarmo od €80

Zľava na všetko 10 % od €100

Výpredaj - Zľava 50 %!

Odstúpenie 30 dní

Platba kartou

Výdajné miesta v každom meste

My šijeme košele

Jedinečné manžetové gombíky

Naslúchame našim zákazníkom

Možnosť balenia košele ako darček

Zasielame do celého sveta

Firemné košele a blúzky s logom na zákazku

Stále rozširujeme ponuku košieľ

 

Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie