Späť

Muž v košeli vyzerá vždy lepšie. Akú košeľu ale vybrať?

Počet prezretí: 2779

Kto nenosí pánsku spoločenskú košeľu s kravatou v pracovné dni, môže voliť voľnočasovú farebnú košeľu so vzorom – tzv. Casual košeľu. A keď plánujete mať v šatníku iba jedinú spoločenskú košeľu - odporúčame bielu košeľu. Pri výbere košele by Vas mala zaujímať kvalita látky, zloženie materiálu, kvalita spracovania a ušitie, tvar a trvanlivosť goliera, strih košele...

Muž v košeli vyzerá vždy lepšie. Akú košeľu ale vybrať?

Pánska košeľa je súčasťou šatníka každého muža

Kto nosí košele pravidelne, alebo každý deň do pánskeho obleku s kravatou, tak ten určite naviac ocenia pohodlie, životnosť košele, stálosť farieb a tvaru golierov aj po desiatkach vypraní, zdravotná nezávadnosť materiálu, jednoduchosť žehlenie...

Pánsku košeľu bielu, alebo modrú košeľu a čo iné farby košeľou?

Za najviac spoločenskú pánsku košeľu je považovaná košeľa čisto biela zo 100% bavlny. V obchodných a finančných kruhoch býva najrozšírenejšie farbou košele svetlý odtieň modrej. Môžeme sa domnievať, či si modrá košeľa získala svojich priaznivcov len vďaka praktickosti tejto farby, alebo ako výraz určitého sociálneho porozumenia medzi v anglosaských krajinách rozlišovanými bielymi a modrými goliermi. Biele goliere predstavovali stav úradníkov. Modré goliere predstavovali robotnícke profesie.

Akonáhle zvolíme odtieň košele modrej, tak sa nám ponúka široká paleta odtieňov modrej látky, vzorov prúžkov a káro, kombinácia modrej s bielou a inými farbami. Modrá košeľa sa výborne kombinuje s farebnými kravatami, najčastejšie s červenou kravatou.

Obľúbené odtiene fialovej a ružovej košele

Výber farieb pánske košele sa samozrejme riadi vkusom a prostredím, v ktorom sa muž v košeli pohybuje. Medzi veľmi obľúbené a spoločensky prijateľné pánske košele ďalej patrí svetlé odtiene fialovej, ktoré kombinujeme s tmavšími odtieňmi fialovej kravaty. Pomerne rozšírenou farebnou kombináciou pánskych košieľ je ružový prúžok s bielym prúžkom. Farebných kombinácií s pánskymi oblekmi a kravatami sa ponúka menej ako u bielych a modrých košieľ.

Aby pánska košeľa dlho vydržala

Kvalitná pánska košeľa zo 100% bavlny nie je lacnou záležitosťou. Šetrným praním košele a žehlením zaistíme stálosť farieb, trvanlivosť materiálu a tvaru pánske košele. Kvalitná pánska košeľa vydrží v pôvodnom stave aj niekoľko rokov. Vložená investícia do kvalitne ušité košele sa Vám tak časom vráti.

Diskusia

(0 komentárov)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

K ukladaniu nastavení a správnemu fungovaniu využívame súbory cookies. Používaním stránok s ich používaním súhlasíte. Viac info o cookies v tomto odkaze.