Späť

Manžetové košele

Počet prezretí: 3150

Pánske košele na manžetové gombíky sa odlišujú od bežných košieľ s guľatými gombíkmi zahnutou dvojitou manžetou s dierkami. Manžetové košele sú vysoko elegantné a ich postavenie je zvýraznené širokou ponukou manžetových gombíkov rôznych tvarov.

Manžetové košele

Dlhý rukáv pánskej košele ako každé iné

Spoločenské košele majú dlhý rukáv zakončený manžetou v smere vzore látky kolmo na vzor rukáva. Precízne spracované pánske košele majú zakončenie rukávu pred manžetou zúžené niekoľkými záhyby. Na spodnej strane predlaktia nájdeme malý gombík, aby pod dlhým rukávom nebola odhalená holá koža. Gombík možno prakticky rozopnúť pri vyhrňovaniu rukávov, je-li potreba.

Zahnutá dvojitá manžeta vs. okrúhle gombíky

Luxusné pánske košele, odhliadnuc od kvality látky, spracovanie, podľa tvaru goliera a ďalších atribútov dokonalé košele, majú zapínanie manžety na takzvané manžetové gombíky. Manžeta je zahnutá späť na šírku klasickej manžety na okrúhle gombíky, ale namiesto gombíkov sú dierky skrz vrchnú i spodnú manžetu. Celkom nájdeme 4 obšité gombíkové dierky. Tohto zahnutie dvojitou manžetou možno rafinovane použiť na predĺženie alebo skrátenie dĺžky rukávu o 1 až 2 cm pridaním jedného páru gombíkových dierok na vnútornej strane manžety a tým možno posunúť zahnutie vonkajšej manžety vyššie alebo nižšie podľa dĺžky ramena alebo rukáva saka.

Najvyššia elegancia košele manžetové gombíky

Manžety pánskej košele na manžetové gombíky sú z pohľadu prácnosti ušitie košele úplne jednoduché a samy o sebe by nemali byť nijako preceňované a povýšenie nad manžety s guľatými gombíkmi. Manžetové košele však bývajú ušité z tých najkvalitnejších bavlnených látok v odtieňoch čisto bielej a svetlo modrej a tým budí dojem najvyššej elegancie. Pánske košele s manžetovými gombíkmi môžeme nie príliš často objaviť v štýle business casual v rôznych farebných odtieňoch s prúžkom alebo kockou. Luxusné pánske košele s dlhým rukávom na manžetové gombíky sú veľmi obľúbené a pre svoju najvyššiu eleganciu používané všade vo svete aj na Slovensku ako svadobné košele. Manžetové košele na svadbu nosíme čisto biele alebo s nádychom smotanovej - champagne. Zastavme sa pri francúzštiny - pánskym košeliam s manžetovými gombíkmi sa hovorí tiež pánske košele s francúzskou manžetou, zrejme pre svoj ​​historický pôvod.

Kúzlo pánskej košele s manžetovými gombíkmi

Ak je teda košele s dvojitou manžetou podľa prácnosti ušitie celkom bežnou spoločenskou košeľou s dlhým rukávom, čo robí túto košeľu toľko luxusnú a v obchodoch často predraženú? Celkový dojem luxusnej pánskej košele na manžetové gombíky dodajú práve rozmanité tvary a materiály manžetových gombíkov. Či už zvolíme najlacnejšie a zároveň pestré hodvábne uzlíky alebo luxusné manžetové gombíky z drahých kovov osadené vzácnymi kameňmi, tak vedzte, že pánska košeľa s manžetovými gombíkmi bude vždy o triedu elegantnejšie než rovnako kvalitná košeľa s manžetou na okrúhly gombík.

Diskusia

(0 komentárov)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

K ukladaniu nastavení a správnemu fungovaniu využívame súbory cookies. Používaním stránok s ich používaním súhlasíte. Viac info o cookies v tomto odkaze.