Späť

Akú kravatu?

Počet prezretí: 6549

Niekoľko tipov, ako zladiť kravatu a pánsku košeľu. Muži volia farbu kravatu ako tretí doplnkovú k farbe košele. K modrej košeli ide žltá kravata. K prúžku košele nejde károvaná kravata a naopak. Moderné slim kravaty SmartMen do šírky 8 cm.

Akú kravatu?

Stojíte pred výkladnou skriňou obchodu s kravatami, alebo prezeráte jednu stránku eshopu za druhou a stále si nemôžete vybrať tú správou kravatu? Poradíme Vám, ako si vybrať pre Vás tú najlepšiu kravatu.

Vtip tkvie v kombinácii farieb a vzorov

Takmer každá kravata je sama o sebe na pohľad pekná. Nech už je vyrobená z hodvábu, polyesteru (mikrovlákna), vlny alebo saténu, v cene od € 6 do € 60. Kravata z Vás urobí elegána alebo biznismena, až keď si ju uviažete ku košeli a obleku. Alebo z Vás urobí šaša.

Kúzlo spoločenského obliekania spočíva vo zladenie farieb oblečenia a doplnkov. Kombinácia farieb podlieha určitým pravidlám, ktoré muži často nie sú schopní pochopiť. Komu robí problémy sa vo farbách vyznať, tak pre neho uvádzame niekoľko osvedčených tipov.

Moderné hodvábne kravaty do oblekov

Menej je viac

Čím menej farieb, tým lepšie. Optimálne obliekame dve hlavné farby košele a obleku a jednu doplnkovú farbu kravaty, prípadne motýliku, svetra, vesty atď Vyberajte si jednofarebné látky, pretože farebné prúžky a kocky sa horšie kombinujú. K bielej košeli sa hodí akákoľvek farba kravaty. K modrej košeli ide červená, žltá a pastelové farby, dokonca aj čierna. Čo nevyzerá dobre, je svetlejší kravata, než je farba košele. Tiež sa nehodí kombinácia šikmého prúžku na kravate a zvislého prúžku na košeli. Prúžky sa proste krížia, čo vyznieva rušivo.

Aký tvar a dĺžku kravaty?

Kravaty možno zakúpiť v konfekčných dĺžkach 140 až 150 cm, keď všetky možné elegantne uviazať na akúkoľvek postavu tak, aby spodná, užší koniec bol úplne zakrytý. Dĺžka uviazané kravaty má končiť tesne nad sponou opasku. Znamená to, že by muži mali vždy nosiť opasok.

Slim kravaty sú in

Šírka kravaty sa meria v najširšom bode, čo je tesne nad predným koncom nad skosením do trojuholníka. Ešte nedávno boli štandardom aj pre mladé generácie široké kravaty 10 až 15 cm v štýle sedemdesiatych rokov. V dnešnej dobe tieto môžete stále nájsť v ponuke obchodov, ale móda velí kravatu zoštíhliť. Kravaty o šírkach 7 až 9 cm vyzerajú skvele, dôstojne a už moderne. Trik je v tom, že užšia kravata opticky zoštíhľuje a predlžuje postavu. Muž v užšej kravate tak vyzerá energicky, čo sa v zamestnaní občas hodí. Super slim kravaty o šírke 4 až 6 cm už patrí medzi módne outfity, ale nehodia sa na obchodné rokovania a spoločenské udalosti. Čierna slim kravata vyzerá skvele na večernú párty. Pestrofarebná vzorovaná slim kravata sa perfektne hodí do športového saka a môže Vám byť aj cez štyridsať.

Diskusia

(0 komentárov)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

K ukladaniu nastavení a správnemu fungovaniu využívame súbory cookies. Používaním stránok s ich používaním súhlasíte. Viac info o cookies v tomto odkaze.