Späť

Úzke kravaty sú in!

Počet prezretí: 1829

Klasická kravata je široká 10 cm v najširšom bode. Podľa nepísaných pravidiel obliekania pre gentlemanov platí, že šírka kravaty má byť zhodná s šírkou klopy saka. Moderné sú úzke slim kravaty.

Úzke kravaty sú in!

Kravata patrí ku košeli. To je jasná vec. Nedá sa však tvrdiť, že každá kravata padne ku každej košeli. Ak sa rozhodujete pre kravatu do práce, na večierok, alebo na svadbu, tak by ste nemali brať do úvahy iba farbu a vzor, ale aj šírku kravaty.

Úzke kravaty sú moderné

Šírka kravaty sa stala diskutovanou témou celkom nedávno, kedy sa úzka kravata navrátila na módne móla po viac ako päťdesiatich rokoch. Od tej doby sa vedú diskusie o tom, na koľko centimetrov je kravata dostatočne slim a ako ďaleko (úzko) možno zájsť.

Klasická kravata je široká 10 cm v najširšom bode. Podľa nepísaných pravidiel obliekania pre gentlemanov platí, že šírka kravaty má byť zhodná s šírkou klopy saka. U gentlemana sa predpokladá, že svoje sako nikdy neodkladá.

Ak sako zrovna nenosíte, potom si môžete vybrať úplne tú najužšiu kravatu, ktoré môže merať iba 3 cm v najširšom mieste. Kvôli obtiažnemu viazaniu uzla odporúčame voliť kravaty o šírke od 5 cm do 8 cm. Uzol je potom dostatočne robustný. Ku slim košeli šírka slim kravaty prirodzene sedí.

Vzhľadom k tomu, že šírku a tvar kravaty sme si práve vyjasnili, tak sa môžeme vrátiť k zapeklité otázke akú farbu kravaty a aký vzor k akej košeli a príležitosti...

Diskusia

(0 komentárov)

Ako zistiť veľkosť košele

K NÁVODU

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

K ukladaniu nastavení a správnemu fungovaniu využívame súbory cookies. Používaním stránok s ich používaním súhlasíte. Viac info o cookies v tomto odkaze.