Úzke kravaty sú in!

Klasická kravata je široká 10 cm v najširšom bode. Podľa nepísaných pravidiel obliekania pre gentlemanov platí, že šírka kravaty má byť zhodná s šírkou klopy saka.

Úzke kravaty sú in!

Kravata patrí ku košeli. To je jasná vec. Nedá sa však tvrdiť, že každá kravata padne ku každej košeli. Ak sa rozhodujete pre kravatu do práce, na večierok, alebo na svadbu, tak by ste nemali brať do úvahy iba farbu a vzor, ale aj šírku kravaty.

Šírka kravaty sa stala diskutovanou témou celkom nedávno, kedy sa úzka kravata navrátila na módne móla po viac ako päťdesiatich rokoch. Od tej doby sa vedú diskusie o tom, na koľko centimetrov je kravata dostatočne slim a ako ďaleko (úzko) možno zájsť.

Klasická kravata je široká 10 cm v najširšom bode. Podľa nepísaných pravidiel obliekania pre gentlemanov platí, že šírka kravaty má byť zhodná s šírkou klopy saka. U gentlemana sa predpokladá, že svoje sako nikdy neodkladá.

Ak sako zrovna nenosíte, potom si môžete vybrať úplne tú najužšiu kravatu, ktoré môže merať iba 3 cm v najširšom mieste. Kvôli obtiažnemu viazaniu uzla odporúčame voliť kravaty o šírke od 5 cm do 8 cm. Uzol je potom dostatočne robustný. Ku slim košeli šírka slim kravaty prirodzene sedí.

Vzhľadom k tomu, že šírku a tvar kravaty sme si práve vyjasnili, tak sa môžeme vrátiť k zapeklité otázke akú farbu kravaty a aký vzor k akej košeli a príležitosti...

Alternatívne príspevky:

Prečo ľudia nakupujú na SmartMen.sk:

Výmena do konca Januára 2018

Kvalitné látky na košele

Vysoká úroveň spracovania

Moderný strih Slim Fit

Eshop výrobca košieľ

Košele vyrobené v Česku

Všetko skladom v eshope

Doprava zdarma od €60

Voňavý darček ku každému nákupu

Zľava €4 na košele s kravatou

Darček zadarmo od €80

Zľava na všetko 10 % od €100

Výpredaj - Zľava 50 %!

Odstúpenie 30 dní

Platba kartou

Výdajné miesta v každom meste

My šijeme košele

Jedinečné manžetové gombíky

Naslúchame našim zákazníkom

Možnosť balenia košele ako darček

Zasielame do celého sveta

Firemné košele a blúzky s logom na zákazku

Stále rozširujeme ponuku košieľ

 

Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie