Späť

Ako sa obliecť na maturitný ples - rady pre mužov

Počet prezretí: 1458

Maturitný ples chápeme ako zvláštnu disciplínu klasických sezónnych plesov. Výnimočnosť maturitného spočíva vo skladbe návštevníkov, ktoré môžeme rozlíšiť do niekoľkých skupín. Maturanti, spolužiaci, rodičia a starí rodičia, ostatní návštevníci. Na každú skupinu môžeme mať trošku odlišné požiadavky na ich dress code.

Ako sa obliecť na maturitný ples - rady pre mužov

Zlatý štandard

Úplne dostatočné oblečenie na maturitný ples pre všetky skupiny je pánsky jednofarebný oblek, pánska košeľa s dlhým rukávomkravata a spoločenská obuv. Nič viac. Nič menej. Čo sa týka farieb, oblek by mal byť tmavý - modrý až čierny. Košeľa čisto biela, bez vzoru. Prípadne fialová košeľa, ružová košeľa, svetlo modrá košeľa.

Dress code pre maturanta

Maturanti môžu na svojom plese vystupovať v jednotnom štýle. Ponúka sa "Men in Black" štýl. Čierny oblek, slnečné okuliare, biela košeľa a čierna slim kravata by nemal byť problém zabezpečiť vo väčšom počte. Prípadne by ako poznávacie znamenie mohla fungovať jednotná kravata alebo motýlik.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

K ukladaniu nastavení a správnemu fungovaniu využívame súbory cookies. Používaním stránok s ich používaním súhlasíte. Viac info o cookies v tomto odkaze.