Späť

Ako sa obliecť na ples - návod pre mužov

Počet prezretí: 482

Idete na ples a neviete, čo si vziať na seba? Nie ste v tom sami. V súčasnej dobe získavame čoraz viac podobných otázok. Poradíme, ako sa správne obliecť na ples a čo si určite nebrať.

Ako sa obliecť na ples - návod pre mužov

Rozmohol sa nám tu taký nešvár

Začnime tým, čo si na seba nevziať a zároveň tým vymenujeme Vaše najčastejšie otázky. Džínsy a sveter nie. Rolák nie. Košeľa s krátkym rukávom nie. Košeľa a vesta nie.

Ako sa vhodne obliecť na ples

Stačí relatívne málo. Pánsky jednofarebný oblek, pánska spoločenská košeľa s dlhým rukávom, kravata. Farba obleku sa sluší tmavá bez vzoru. Farba košele jednofarebná biela, krémová ale aj ružová a fialová. Nízka spoločenská obuv je bežným štandardom. Plesová sezóna trvá cez zimu, tak je vhodné sa v šatni prezúvať. Ženy sa prezúvajú bežne.

Motýlik, vesta, košeľa so stojačikom, manžetové gombíky, vreckovka do saka

Vyššie uvedené doplnky nie sú potrebné. Hodí skôr pre konferenciér alebo vystupujúci umelec. Ako bežný návštevník plesu by ste boli "over dressed".

Čo na plese nerobiť

Ako muž nemusíte vymýšľať nič zložité. Pánsky oblek, košeľu a kravatu by mal mať v šatníku každý. Aspoň ten, kto sa ženil alebo maturoval. Pánsku kravatu si nikdy nepovoľujte ani neskladajte. Sako si nevyzliekajte, ani nevyzúvajte topánky.

Oblečenie na ples je tá jednoduchšia časť. S tanečnými krokmi Vám tu neporadíme. Príjemnú zábavu.

Ako zmerať veľkosť pánskej košele

Prehľadný návod ako zistiť veľkosť pánskej košele SmartMen

Prihlásenie

K ukladaniu nastavení a správnemu fungovaniu využívame súbory cookies. Používaním stránok s ich používaním súhlasíte. Viac info o cookies v tomto odkaze.