Rodinná firma Swarovski

Spoločnosť Swarovski je aj v súčasnosti rodinnou firmou. Krištáľ Swarovski dosahuje jedinečného lesku. Počiatky brúsičstva skla siahajú do dedinky na Jablonecku. Svetová firma na výrobu sklenených šperkov a bižutérie. Sklenené figúrky Swarovski od r 1976.

Rodinná firma Swarovski

História firmy Swarovski - od založenia do súčasnosti

Spoločnosť Swarovski je rakúsky výrobca brúseného krištáľového skla. Vyrába širokú škálu krištáľových komponentov SWAROVSKI ELEMENTS, ktoré slúžia mnohým návrhárom šperkov a odevov. Sú používané aj na zdobenie mnohých módnych doplnkov. Každý rok uvádza nové kolekcie svojich šperkov a bižutérie.

Zakladateľ Daniel Swarovski

Korene firmy Swarovski siahajú do 19. storočia do horskej dedinky Jiřetín pod Bukovou neďaleko Jablonca nad Nisou. Zakladateľ značky Daniel Swarovski pracoval vo firme Gebrüder Feix ako brusič skla. Firma vyslala pracovať mladého Daniela do Viedne, aby prevzal skúsenosti a technické znalosti pre výrobu šperkov. Na technické výstave vo Viedni stretol Františka Křižíka, ktorý tam inštaloval elektrické osvetlenie. To bola inšpirácia pre Daniela a vyvíja stroj na brúsenie skla poháňaný elektrickou energiou. V roku 1892 si necháva svoj ​​stroj patentovať a začína s vlastnou výrobou.

Založenie firmy Swarovski

V roku 1895 zakladá Daniel Swarovski vlastný podnik na výrobu šperkov a bižutérie. Presúva sa z Čiech do Rakúska do malého mesta Wattens, kde si prenajíma bývalé továrne. Vybudoval si vodnú elektráreň pri rieke Inn, aby mal dostatočný zdroj na výrobu elektrickej energie.

Rozvoj firmy

Značka Swarovski sa veľmi rýchlo presadzuje na trhu, čo mu umožňuje rozvoj firmy. Prenajatú továreň si Swarovski kupuje a usiluje o vlastnú skláreň, pretože zatiaľ je odkázaný na dodávky surového skla z Jablonecka. V roku 1930 sa mu to podarí a spoločnosť je sebestačná aj v dodávkach materiálu.

Obe svetové vojny zapríčiní ústup vo výrobe bižutérie a firma sa venuje vojenskej výrobe konkrétne výrobou skiel a šošoviek do ďalekohľadov.

Daniel Swarovski umiera v roku 1956 a do čela firmy nastupuje jeho syn. Rozvoj firmy pokračuje. Swarovski začína s výrobou krištáľových lustrov. V roku 1976 vyrába prvé sklenené figúrky, ktoré sa stávajú hitom. Ďalej Swarovski spolupracuje s módnymi návrhármi a svoje krištáľmi vsádza do látok. Dnes už sa Swarovski komponenty využívajú ako dekorácia mnohých predmetov a interiérov napr zdobenie mobilov, tetovanie pomocou krištáľov.

Swarovski kryštály

Záujem o krištáľ je obrovský. Krištáľ sa používa v najrôznejších odvetviach. Dizajnéri využívajú krištáľ pri výrobe látok, svietidiel a ako materiál do interiérov. Najvýznamnejšou je predsa len jeho použitie v šperkárstve. Dámske šperky Swarovski sa vybaví každému, ale aj pánske doplnky môžu obsahovať krištáľmi Swarovski ELEMENTS. Obľúbené sú najmä manžetové gombíky Swarovski, ďalej spony na kravaty Swarovski, náramkové hodinky.

Swarovski dnes

Spoločnosť Swarovski zamestnáva sama alebo prostredníctvom dcérskych spoločností viac ako 17 tisíc zamestnancov v 40 krajinách sveta. Je to rodinný podnik, ktorý si dokázal udržať svoju nezávislosť a finančnú samosprávu. Teraz spoločnosť riadi príslušníci štvrtej a piatej generácie.

Skupina Swarovski okrem svojich predajní distribuuje šperky a komponenty aj obchodníkom a výrobcom šperkov po celom svete. Ďalej firma zahŕňa aj výrobcu brúsnych strojov s názvom Tyrolit, výrobca svetelného dopravného značenia Swareflex, obchodnú firmu Signity, ktorá obchoduje so syntetickými a prírodnými drahokami a Swarovski Optik vyrábajúce optické prístroje ako napríklad ďalekohľady, puškohľady atď.

Spoločnosť Swarovski tiež prevádzkuje tematický zábavný park, kde je orientované všetko na kryštál, sklo a šperky Swarovski. Park sa nachádza v meste Wattens (5 hodín jazdy autom z Bratislavy), kde bol vybudovaný k stému jubileu firmy Swarovski.

Prečo ľudia nakupujú na SmartMen.sk:

Výmena do konca Januára 2018

Kvalitné látky na košele

Vysoká úroveň spracovania

Moderný strih Slim Fit

Eshop výrobca košieľ

Košele vyrobené v Česku

Všetko skladom v eshope

Doprava zdarma od €60

Voňavý darček ku každému nákupu

Darček zadarmo od €80

Zľava na všetko 10 % od €100

Výpredaj - Zľava 50 %!

Odstúpenie 30 dní

Platba kartou

Výdajné miesta v každom meste

My šijeme košele

Jedinečné manžetové gombíky

Naslúchame našim zákazníkom

Možnosť balenia košele ako darček

Zasielame do celého sveta

Firemné košele a blúzky s logom na zákazku

Stále rozširujeme ponuku košieľ

 

Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie