Späť

Zapínacie golier košele - Button down

Počet prezretí: 2331

Pánska košeľa SmartMen s propínacím golierom. Button down športové košele s mäkkým golierom na gombíky. Casual pánske košele so športovými goliermi.

Zapínacie golier košele - Button down

Športové Casual pánske košele s uchytenými golieri

Pánska košeľa s propínacími gombíky na golieri - anglicky Button-down je až na malý, ale nápadný detail zhodná ako typická košeľa. Tento detail je pár gombíkov držiace špičky golierov k náprsence košele. Button-down golier je mäkký bez vysúvacích výstužou, angl. soft collar.

Geniálna myšlienka z USA alebo Anglicka?

Button-down goliere boli vraj prvýkrát predstavené v r.1896 v Anglicku na dresoch hráčov pola pre uchytenie vlajúcich golierov polo tričiek (angl. polo shirt). Avšak sa môže jednať len o vymyslenú historku s cieľom uprieť Američanom tento príspevok k pánskej móde.

Elegantné a praktické riešenie pre Casual košele

V Európe sa používajú zapínacie gombíky na golieri najmä u Casual košieľ, kedy gombíky prakticky pridŕžajú inak odstávajúcí a príliš rozhalený golier. Pripomíname, že voľnočasové Casual košele nezapíname až ku krku a prvý gombík nechávame rozopnutý pre väčšie pohodlie. Button down košele nosíme k športovým sakám i džínsom. V USA sa stretneme s Button-down goliermi pri formálnom štýle obliekania s kravatou a oblekom.

Diskusia

(0 komentárov)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

K ukladaniu nastavení a správnemu fungovaniu využívame súbory cookies. Používaním stránok s ich používaním súhlasíte. Viac info o cookies v tomto odkaze.