Späť

Starostlivosť o košele

Počet prezretí: 4449

Pranie košieľ, sušenie košieľ a žehlenie košieľ. Každý to chce mať čo najskôr za sebou. Jednoznačne odporúčame látku pred žehlením pokropiť rozprašovačom.

Starostlivosť o košele

Pranie košieľ

Názorov, ako šetrne a účinne prať košele je niekoľko. Obvykle sa pred praním košele odporúča zapnúť gombíky a otočiť košeľu vrátane rukávov naruby. Golier a manžety otočte dovnútra ... Z dlhoročnej praxe ale vieme, že bez tejto prípravy sa zaobídeme. Každopádne nezabudnite vybrať vysúvacie výstuhy z goliera!

Zašpinené goliere a manžety môžete potrieť odstraňovačom škvrn, najmä u čisto bielych košieľ odporúčame. Košele z bavlny môžete nechať chemicky čistiť, nepoužívajte bielenie chlórom. Naše babičky nedajú dopustiť na mydlo s jeleňom. Rozdeľte košele na biele, farebné a tmavé, perte oddelene. Naplňte práčku maximálne z 2/3, aby sa mohlo bielizeň voľne pohybovať. Zvoľte prací program podľa ošetrovacích symbolov uvedených na etikete košele. Košele značky SmartMen z čistej bavlny perieme v automatickej práčke na 40 º C. Zvolíme program vrátane plákania a odstreďovania. Pre odstredenie a žmýkanie voľte nižšie otáčky.

Zľavový kupón na €4 v eshope SmartMen.sk

Sušenie košieľ - základ pre rýchle žehlenie

Základom starostlivosti o košele je starostlivo povešané prádlo. Ak sa človek naučí vešať dobre bielizeň, potom má z polovice hotovo. Košeľu je najprv nutné riadne pretrepať a zavesiť tak, aby sa nemohli tvoriť záhyby. Košele dávame na ramienka, aby nestratili svoj tvar. Košele z čistej bavlny nikdy nesušte v bubnovej sušičke. Bavlnené vlákna sa tým ničia.

Žehlenie košieľ - jednoduchšie za vlhka

Pri výbere žehličky je dobré pozerať sa na paru. Naparovanie proces žehlenie výrazne skráti. Medzi tie najdokonalejšie patrí žehličky s rozprašovačom a nárazovým vyvíjaním pary. Jednoznačne odporúčame látku pred žehlením pokropiť rozprašovačom. Behom pár minút bavlna absorbuje vlhkosť a žehlenie sa stáva výrazne jednoduchším. Žehlenie vlhkej košele zaberie polovicu času ako žehlenie suché košele. Pánska košeľa z čistej bavlny je už druhý deň po vypraní úplne suchá. Pred každým žehlením košeľu ľahko pokropte rozprašovačom žehličky. Bavlnená látka znesie pri žehlení vysoké teploty. Košele zvyčajne žehlíme pri teplotách od 150 ° C do 200 º C.

Začnite u goliera a vyžehlíte ho z oboch strán od krajov ku stredu. Potom prejdete na rukávy - od manžiet hore k sedlu. Sedlo je najlepšie žehliť z vnútornej strany, pretože sa tak ľahko dostanete do všetkých rohov a na prednom diele košele sa neutvorí záhyby. Potom vyžehlíte chrbát a až na záver predný diel košele.

Vešanie košieľ

Košeľu vždy prirodzene zaveste a uistite sa, že má dosť priestoru a nie je stláčanie iným oblečením tak, aby bola zaistená cirkulácia vzduchu pre správne vetranie. K zavesenie košele vždy použite tvarovaný vešiak ako je tomu napríklad u pánskych oblekov. Predchádzate tak možnému nevzhľadnému vytvarovanie košele pri použití drôtených vešiakov.

Diskusia

(0 komentárov)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

K ukladaniu nastavení a správnemu fungovaniu využívame súbory cookies. Používaním stránok s ich používaním súhlasíte. Viac info o cookies v tomto odkaze.