Späť

Viazanie kravaty - Video návod na 1 minutu

Počet prezretí: 4907

Viazanie kravaty vyžaduje cvik a pravidelnosť. Každé ráno si uviažete kravatu podľa naučených pohybov, bez toho aby ste pri tom museli premýšľať. Akonáhle sa zastavíte, alebo potrebujete niekomu ukázať, tak to nejde. Naučte sa jeden alebo dva typy uzlov a tie striedajte treba podľa typu goliera. Vaša hodvábna kravata bude vždy dokonale uviazaná.

Viazanie kravaty - Video návod na 1 minutu

Ako uviazať kravatu - 2 video návody na 2 typy uzlov

Uzol na kravate by mal ladiť najmä ke golieri košele. Všeobecne platí, že k úzkemu golieri uviažeme jednoduchý uzol Four-in-hand a k širokému golieri uviažeme široký Windsorský uzol. Nižšie sa pozrite ako viažeme dva základné uzly na kravate.

Four-in-hand jednoduchý uzol na kravatu

Jednoduchý kravatový uzol pre mnohostranné príležitosti, ktorý vyzerá dobre na každej košeli. Uzol svojím jemne zošikmeným položením docieli zaujímavú asymetriu medzi špičkami goliera. Uzol má dlhý tvar a opticky pretiahne krčné partie.

 Windsorský široký uzol na kravatu

Široký symetrický uzol kravaty, ktorý je vhodný do košieľ s široko otvoreným golierom. Jeho uviazania trvá dlhšie, ale výsledok stojí za to. Uzol je vhodný pre úzku kravatu s jemnou podšívkou.

V eshope SmartMen.sk nakúpite hodvábne kravaty ke košeli so zľavou

Ako zistiť veľkosť košele

K NÁVODU

Prihlásenie

K ukladaniu nastavení a správnemu fungovaniu využívame súbory cookies. Používaním stránok s ich používaním súhlasíte. Viac info o cookies v tomto odkaze.