Späť

Viazanie kravaty: 2 typy kravatových uzlov, s ktorými si vystačíte - Video návod na 2 minuty

Počet prezretí: 5549

Viazanie kravaty vyžaduje cvik a pravidelnosť. Každé ráno si uviažete kravatu podľa naučených pohybov, bez toho aby ste pri tom museli premýšľať. Akonáhle sa zastavíte, alebo potrebujete niekomu ukázať, tak to nejde. Naučte sa jeden alebo dva typy uzlov a tie striedajte treba podľa typu goliera. Vaša hodvábna kravata bude vždy dokonale uviazaná.

Viazanie kravaty: 2 typy kravatových uzlov, s ktorými si vystačíte - Video návod na 2 minuty

Ako uviazať kravatu - 2 video návody na 2 typy uzlov

Uzol na kravate by mal ladiť najmä ke golieri košele. Všeobecne platí, že k úzkemu golieri uviažeme jednoduchý uzol Four-in-hand a k širokému golieri uviažeme široký Windsorský uzol. Nižšie sa pozrite ako viažeme dva základné uzly na kravate.

Najlepšie sa uväzujú uzly na hodvábne kravaty. Uzly pevne drží po celý deň a po rozviazaní sa hodvábna látka sama vyrovná. Kravata tak nie je nikdy pokrčená. Moderné hodvábne kravaty nájdete tu priamo od výrobcu za výhodné ceny.

Jednoduchý uzel na pánské kravatě Four in handFour-in-hand jednoduchý uzol na kravatu

Jednoduchý kravatový uzol pre mnohostranné príležitosti, ktorý vyzerá dobre na každej košeli. Uzol svojím jemne zošikmeným položením docieli zaujímavú asymetriu medzi špičkami goliera. Uzol má dlhý tvar a opticky pretiahne krčné partie.

Keď sa ponáhľate, tento jednoduchý uzol uviažete aj poslepiačky behom piatich sekúnd. Asymetria nie je kazom na kráse. Nedbalo možno uzol uväzovať aj do široko roztvorených business golierov, kedy je na oboch stranách vidieť tenký prúžok kravaty. V jednoduchosti je sila elegancie.

 

Video je príliš rýchle? Skúste to podľa obrázkového návodu krok za krokom

Ako uviazať jednoduchý uzol na kravate rýchlo a automaticky

Dvojitý uzol na kravate WindsorWindsorský široký uzol na kravatu

Široký symetrický uzol kravaty, ktorý je vhodný do košieľ s široko otvoreným golierom. Jeho uviazania trvá dlhšie, ale výsledok stojí za to. Uzol je vhodný pre úzku kravatu s jemnou podšívkou.

Tento typ uzla radíme vždy viazať pred zrkadlom. Je vhodné docieliť dokonalej symetrie. Ľahšie sa takto viažu úzke slim kravaty. Klasické široké kravaty vytvorí príliš objemný uzol.

Dvojitý uzol pôsobí viac slávnostnejším dojmom než jednoduchý uzol. Väčšiu starostlivosť a náročnosť uväzovania je zrejmé na prvý pohľad. Na dôležitá obchodné rokovania, k slávnostným príležitostiam, odporúčame dvojitý uzol (na hodvábnej kravate).

 

Video je príliš rýchle? Skúste to podľa obrázkového návodu krok za krokom

Návod ako uviazať dvojitý uzol na kravate rýchlo a elegantne

V eshope SmartMen.sk nakúpite hodvábne kravaty ke košeli so zľavou

 

Ako zistiť veľkosť košele

K NÁVODU

Prihlásenie

K ukladaniu nastavení a správnemu fungovaniu využívame súbory cookies. Používaním stránok s ich používaním súhlasíte. Viac info o cookies v tomto odkaze.