Späť

Ako nosiť manžetové gombíky

Počet prezretí: 2125

Sú to práve manžetové gombíky, ľudovo manžietky, ktoré sa môžu stať nenápadným, ale odlišujúcim prvkom nášho outfitu. Manžetové gombíky pre pripomenutie spájajú dierky manžety pánskej košele so zahnutou dvojitou manžetou, tiež francúzskou manžetou.

Ako nosiť manžetové gombíky

Kto z mužov nosí pravidelne do zamestnania oblek, môže si časom sťažovať na nudu vo výbere oblečenia. Na tmavom obleku a bielej košeli môžete zmeniť leda farbu kravaty. Pozrime sa teda na to, aké sú ďalšie možnosti obmeny pánskeho šatníka.

Významný detail

Sú to práve manžetové gombíky, ľudovo manžeťáky, ktoré sa môžu stať nenápadným, ale odlišujúcim prvkom nášho outfitu. Manžetové gombíky pre pripomenutie spájajú dierky manžety pánskej košele so zahnutou dvojitou manžetou, tiež francúzskou manžetou. Košelu s manžetovými gombíkmi nosíme spravidla do práce alebo do spoločnosti.

Spoločenská významnosť

Pre každý deň v zamestnaní nie je nutné nosiť manžetové gombíky. Ako radoví zamestnanci si vystačíme s klasickou košeľou s jedným okrúhlym gombíkom na manžete. Pretože sú manžetové gombíky formálnym doplnkom, tak ich nosením dávame najavo určitú odlišnosť. Bežne nosí manžetové gombíky riaditelia a seniorni zamestnanci. Práve týmto detailom okrem iného vysielajú signály o moci a nadradenosti svojim podriadeným. Radoví zamestnanci nosievajú manžeťáky na schôdzky so zákazníkmi a na vnútro firemné spoločenské udalosti.

Nie sú pravidlá

Nie je napísané žiadne pravidlo pre manžetové gombíky pre spoločenské udalosti typu svadby, večerné party, plesy, pohreby. Z povahy udalosti sa akosi očakáva manžetová košeľa skôr než obyčajná košeľa. Košeľa na manžetové gombíky vyzerá vždy elegantnejšie než sebelepšia košeľa s guľatými gombíkmi.

Manžetové gombíky sú doplnkom pánskeho oblečenia. Nemajú byť výstredné, skôr nenápadné. Existuje celý rad tematických tvarov gombíkov. Niektoré sú vtipné, iné príliš extravagantné. Veľkosť, tvar, symbol gombíkov všeličo prezradí o svojom majiteľovi.

Diskusia

(0 komentárov)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

K ukladaniu nastavení a správnemu fungovaniu využívame súbory cookies. Používaním stránok s ich používaním súhlasíte. Viac info o cookies v tomto odkaze.