Späť

Ako si zostaviť módny šatník

Počet prezretí: 1959

Najväčšiu časť rozpočtu na oblečenie investujte do klasických kúskov, ktoré majú mnohostranné použitie. V zahraničí už začínajú fungovať internetové startupy poskytujúce zapožičanie drahého značkového oblečenia. Ako draho alebo lacno nakupujete?

Ako si zostaviť módny šatník

Nakúpiť výhodne elegantné módne oblečenie alebo doplnok je časovo náročnejšie, než sa prejsť Parížskou ulicou v Prahe a prevetrať kreditnú kartu. Nájsť ten správny módny kúsok za prijateľnú cenu vyžaduje od muža i ženy určitú stratégiu, disciplínu, vytrvalosť a šťastie. Šťastie však praje pripraveným! Na nasledujúcich riadkoch vám poradíme, ako si postupne vybaviť šatník módnymi a kvalitnými kúsky oblečenia a doplnkami, často svetových značiek.

Kupuj menej ale kvalitnejšie

Najväčšiu časť rozpočtu na oblečenie investujte do klasických kúskov, ktoré majú mnohostranné použitie. Pre ženy platia za univerzálny outfit čierne nohavice, tmavý top, jednofarebná taška. Tmavý pánsky oblek, pánska košeľa, tmavo modré džínsy je zaručená investícia pre mužov. Drahšie kvalitné a značkové oblečenie tak najviac užijete. Ako draho alebo lacno nakupujete, môžete vyjadriť pomerom ceny oblečenia k počtu nosení za konkrétne obdobie, najčastejšie jeden rok. Prípadne koľkokrát ste si oblek alebo šaty vzali na seba, než definitívne zostali na pôde alebo ste ich poskytli na charitu.

Modely H+M a ZARA

Získaniu luxusných kúskov napomáha v posledných rokoch stratégia globálnych značiek ako sú H+M a ZARA, ktoré ponúkajú bežným spotrebiteľom aktuálne módne kúsky rovno z módneho móla, často od známych návrhárov. Zákazník tak môže získať síce stále ešte menej praktický módny tovar, ale za oveľa nižšiu cenu, než v haute couture salóne.

Módne doplnky osvieži klasický outfit

Radšej než plniť skrine luxusným novým a novým oblečením, zamerajte svoju pozornosť na módne doplnky. Klasický nadčasový outfit doplňte nápaditou obuvou, alebo zaujímavou kravatou. Originálne doplnky nakúpite aj priamo od dizajnéra za internete alebo v butiku. Novým doplnkom osviežite aj dlhoročný komplet. Náhrdelníky, náušnice, náramky sú ideálnym doplnkom za dobrú cenu.

Vyhnite sa impulzívnym nákupom

Aj keď sa vydáte do obchodov hľadať konkrétne oblečenie, ľahko vás môže zlákať marketingová akcia k iným nákupom. Robte si pravidelne inventúru v skrini. Obchody vám ponúkajú mainstream oblečenie stále dookola, pretože sa najlepšie predáva. Vy potom s radosťou nakupujete to isté znova a znova. Hromadia sa vám rovnaké džínsy, tričká a svetre?

Nakupujte v zľavách

Nechajte si zasielať newslettery z eshopov a obchodov. Založte si pre tieto zvláštnu emailovú adresu, mimo súkromný email. V akciách, ktoré obchodníci plánujú dopredu, aspoň niečo ušetríte. Zaujímavé cenovky majú secondhandové veci od slávnych značiek. Predávajúci často nemajú potrebu na predaji zbohatnúť. Na internete môžete často naraziť na falzifikáty. Ale tie sa skôr týkajú nových vecí.

Luxusné značkové oblečenie si požičiavajte

V zahraničí už začínajú fungovať internetové startupyposkytujúce zapožičanie drahého značkového oblečenia. Vzhľadom k tomu, koľkokrát si luxusné šaty oblečiete, sa jedná o racionálny koncept. Ak vás požičovné na pár dní vyjde na štvrtinu ceny nového oblečenia, potom si návratnosť investície každý môže spočítať podľa početnosti nosení. Pretože v móde prevládajú emócie a túžba veci vlastniť nad logikou, patrí k najčastejšie vypůjčovanému oblečenie večerné róby a pánske smokingy. Teda oblečenie, ktoré sa len niekoľko z nás oblečie len niekoľkokrát do roka. Zmenou vnímanie hodnoty vecí, tj. radšej niečo užívať, než vlastniť, môže byť požičiavanie oblečenia bežným zvykom.

Diskusia

(0 komentárov)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

K ukladaniu nastavení a správnemu fungovaniu využívame súbory cookies. Používaním stránok s ich používaním súhlasíte. Viac info o cookies v tomto odkaze.