Späť

Na maturitný ples - Ako sa oblečie muž?

Počet prezretí: 1354

Maturitný ples sa blíži, tak čo s tým? Poradíme, čo si vziať na seba podľa etikety a zostať cool. Tmavý jednofarebný pánsky oblek je povinným dress codom. Nemusí byť nutne čierny. Nebojte sa vložiť do náprsného vrecka saka vreckovku.

Na maturitný ples - Ako sa oblečie muž?

Váš pánsky oblek z tanečných už je obnosený a tanečné kroky zabudnuté. Maturitný ples sa blíži, tak čo s tým? Poradíme, čo si vziať na seba podľa etikety a zostať cool. S tými základnými tanečnými krokmi by Vám mohla poradiť spolužiačka.

Pánsky oblek a biela košeľa musí byť

Tmavý jednofarebný pánsky oblek je povinným dress codom. Nemusí byť nutne čierny. Tmavo modrá s jemným prúžkom spľňa požiadavky na spoločenské obliekanie bohato. Môže byť aj jemný prúžok. Trendy sú vypasované saká s dvoma gombíkmi. Sako zapíname na horný gombík. Akonáhle vstaneme, sako automaticky zapíname! Rozopnuté sako ani po polnoci na bare!

Elegantné doplnky pre mužov

Nebojte sa vložiť do náprsného vrecka saka vreckovku - tu je video návod, ako to urobiť. Farba vreckovky by mala dopĺňať farbu kravaty. V maturitnej triede sa môžete dohodnúť na jednotnej farbe vreckovky aj kravaty. Bude to tak Váš osobitý dress code. S vreckovkou sa odlíšite od ostatných.

Bielu košeľu

Z košeľou na maturitný ples si môžete vybrať medzi bielou, čisto bielou a žiarivo bielou. Môžete sa rozmýšľať nad tvarom goliera a štýlom manžety. Košele na manžetové gombíky sú najviac elegantné a luxusné. Maturitný ples v pohode zvládnete aj s manžetami na okrúhle gombíky. Krátky rukáv si do obleku nikdy neberte. Moderný je slim strih košele. Slim fit košele sú zúžené a lepšie tak obopínajú telo a ruky. Či to je trošku možné, oblečte si slim košeľu. Kvalitná biela košeľa s dlhým rukávom vydrží aj maturitnú skúšku a odprevadí Vás aj na vysokú.

Tričko pod košeľu je dobrá vec

Odporúčame nosiť tričko pod košeľu. Spodné tričko saje pot a chráni košeľu pred škvrnami od deodorantu. Pod bielou košeľou tričká presvitajú a nevyzerá to dobre. V ponuke sú síce drahšie, ale praktické neviditeľné tričká. Sú to bavlnené tričká pod košeľu v telovej farbe. Pod bielou košeľu tieto tričká nepresvitajú.

Moderné úzke kravaty

Najviac žiadané sú slim kravaty. Moderátori podujatí ako Leoš Mareš a sprievodcovia Superstar nosia najčastejšie biele košele a super slim čierne kravaty. Široké kravaty budú mať otcovia a dedovia. Nič proti, ale trend je zužovať. Celá čierna kravata je najviac elegantná. Na plesy sa nehodí pestrofarebné kravaty. Jednofarebná kravata je o.k.

Na maturitný ples sa tešte, či už ako maturant, alebo návštevník. Ples si užívajte. SmartMen.sk praje veľa šťastia pri skúškach.

Diskusia

(0 komentárov)

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

K ukladaniu nastavení a správnemu fungovaniu využívame súbory cookies. Používaním stránok s ich používaním súhlasíte. Viac info o cookies v tomto odkaze.