Späť

Pánske svetre na košeli - príručka nielen pre mužov diel 3.

Počet prezretí: 1769

V predchádzajúcich dvoch článkoch o pánskych svetroch na pánske košele sme spoznali materiály, strihy, farby, veľkosti, ceny. V záverečnej časti trilógie príručky o pánskych svetroch sa zameriame na typy svetrov. Roláky, pulóvre do V, svetre s golierom, Cardigan na gombíky a svetre na zips patrí k najčastejším typom svetrov pre mužov.

Pánske svetre na košeli - príručka nielen pre mužov diel 3.

Pulóvre s výstrihom do písmena V

Ako už celý názov napovedá, sveter sa oblieka pretiahnutím cez hlavu skrz výstrih, ktorý nie je vôbec hlboký, v tvare písmena V. Alternatívou je okrúhly výstrih, ktorý kopíruje krk. Na pánske košele odporúčame sveter do V, pretože nechá vyniknúť kravate a golierům košele. Pulóvre možno bez obáv nosiť k formálnym príležitostiam pod pánske obleky. Pri výbere si dajte pozor na hľbku výstrihu - hlbší výstrih pripomína svetre pre ženy.

Roláky

Obľúbený sveter sa nachádza na opačnom brehu štýlu obliekania. Ide o typicky voľnočasový doplnok. Hoci rolák vyzerá dobre v športovom saku, nepovažujte ho za spoločenské oblečenie. Slabé roláky nosíme väčšinou radi, sú šik, vyzeráme v nich štíhlejšie a športovo.

Pánsky sveter na zips s golierom do VCardigany na gombíky a svetre na zips

Rozmanitý a často zabúdaný sveter s praktickým zapínaním vpredu. Žiadne preťahovanie cez hlavu. Cardigany sa stále vracia do módy a že sú typickým svetrom britských dôchodcov je klišé. Cardigany totiž pristanú mužom v každom veku. Možno ich nosiť na pánske košele a kravaty, ktoré nechá vyniknúť. V štýle casual na rozopnuté košele. Pod bundy. Mávajú postranné vrecká, ktoré u ostatných svetrov nenájdeme.

Svetre s golierom

Jedná sa o neformálne varianty pulóvrov do písmena V alebo svetrov na gombíky a na zips. Tieto svetre bývajú silné hrejivé. Goliere tvarom a robustnosťou pripomínajú golier kabáta. Nenosíme pod ne pánske košele práve kvôli golierom. Svetre s golierom vyzerajú moderne a mladistvo.

Darčekový certifikát 4 euro do eshopu SmartMen.csk platný práve teraz

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

K ukladaniu nastavení a správnemu fungovaniu využívame súbory cookies. Používaním stránok s ich používaním súhlasíte. Viac info o cookies v tomto odkaze.