Späť

Moderné trendy - Business Casual Dress Code

Počet prezretí: 5220

Striktné delenie pánskeho obliekania podľa formálnosti na Business dress code a Casual dress code prestáva platiť. Muži naprieč vekovými kategóriami začínajú v zamestnaní a podnikaní uprednostňovať menej formálne oblečenie. Tento štýl obliekania je pre pohodlie a eleganciu prijímaný aj na večery a víkendy s rodinou.

Moderné trendy - Business Casual Dress Code

Čo je to Business Casual

Definícia termínov Business Casual - Biznis Casual - Smart Casual nie je jednoznačná. Nejedná sa iba o odviazanie kravaty z pánskeho obleku a bielej košele cestou z práce. Štýl obliekania je pestrofarebný, elegantný a pohodlný. Sako a pánske nohavice sú v rozdielnych farbách. Do Business Casual štýlu nepatrí kravaty ani motýliky. Uplatnenie naopak nájdu kravatové šály a hodvábne vreckovky do saka. Košeľa môže byť na manžetové gombíky. Vzory sú výraznejšie. Manžetové gombíky farebné a tematicky tvarované.

Button-down košele

Polo tričká patrí ku športovaniu a pod sakom nevyzerajú dobre. Vďačnou Smart Casual košeľou sú Button-down košele - košele s pripnutými špičkami golierov. Pretože casual košele nosíme na prvom gombíkov rozopnuté, tak button-down goliere udrží košeľu kompaktnú.

Pastelové farby a výrazné vzory

Sýto modré športové sako alebo blejzer patrí ku klasike Business Casual obliekania. Športové sako môže byť popretkávané károvaným vzorom. Nohavice môžu byť svetlejšie aj tmavšie, avšak jednofarebné a bez vzorov. Nechýba opasok vo farbe topánok. Pánska košeľa môže byť s prevažujúcim farebným prúžkom alebo károm. Biela látka ako podklad je použitá pre vyniknutie farebného vzoru. Košeľa môže byť kombinovaná z dvoch až troch farieb.

Doplnky k Business Casual štýlu

Slabé vlnené svetre sú ideálnym doplnkom casual košele a športového saka. Jednofarebné svetre môžu utlmiť výraznú košeľu a vytvoriť farebný prechod k ostatnému oblečeniu. Najčastejšie svetre sú do písmene V. Opasky k nohaviciam bývajú silnejšie, než do obleku. Spony môžu byť masívnejšie.

Kvalitné materiály s nekrčivou úpravou

Smart Casual oblečenie je vhodné do auta k pracovným cestám, na vychádzky po meste aj mimo mesto. Od oblečenia očakávame vyššiu životnosť než od spoločenského oblečenia. Volíme na dotyk silnejšie, až hrubšie látky s nekrčivou úpravou. Pánske nohavice s prímesou elastanu zvýši komfort fyzicky aktívnych mužov.

Zľava na moderné košele, pulovery a cardigany v eshope SmartMen.sk

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

K ukladaniu nastavení a správnemu fungovaniu využívame súbory cookies. Používaním stránok s ich používaním súhlasíte. Viac info o cookies v tomto odkaze.